Wsparcie obszaru HR dla małych i średnich firm

Jesteś właścicielem małej, średniej firmy?

Duże firmy mają swoje działy HR, które zajmują się między innymi rekrutacją pracowników, szkoleniami, komunikacją wewnętrzną a także dbają o dobrą atmosferę w firmie. Mniejsze przedsiębiorstwa radzą sobie w tych obszarach samodzielnie.

Starają się dbać o to sami właściciele firm lub zlecają tę odpowiedzialność innym pracownikom, którzy zajmują się tym… lepiej lub gorzej. Czy w swojej firmie masz problem z pozyskaniem nowych pracowników a zatrudnione osoby nie spełniają Twoich oczekiwań?

Czy wypowiedzenia kompetentnych pracowników trafiają do Ciebie częściej, niż byś sobie tego życzył? Masz wrażenie, że atmosfera w Twojej firmie nie jest najlepsza? Czasem brakuje Ci pomysłu, jak dogadać się z pracownikami?

Zobacz, jak mogę Ci pomóc!

WSPARCIE PROCESÓW REKRUTACYJNYCH

Pełny proces rekrutacyjny oznacza, że zajmę się kompleksowo każdym jego etapem, od zebrania informacji do profesjonalnego profilu kandydata, przez konstrukcję i nadanie ogłoszeń, selekcję wstępnych aplikacji, aż po rozmowy rekrutacyjne oparte o najwyższe standardy.

Często też zdarza się, że firmy radzą sobie z początkowymi etapami procesu rekrutacyjnego, ale kiedy dochodzi do etapu wyboru pomiędzy kilkoma, na pozór podobnymi kandydatami, pojawiają się wątpliwości. Pomogę je rozwiać, biorąc udział w rozmowach z kandydatami.

W zamian za to dostaniesz profesjonalną rekomendację w formie raportu, gdzie znajdziesz wszystkie informacje, które będą pomocne w podjęciu optymalnej decyzji.

Co jeszcze zyskasz, korzystając z mojej pomocy?

 • Czas – ja zajmę się rekrutacją Twoich pracowników, Ty swoimi priorytetami.
 • Profesjonalny wizerunek pracodawcy – dzięki mojemu doświadczeniu i umiejętnościom, wszystkie elementy procesu rekrutacyjnego służą również budowaniu wizerunku Twojej firmy. To sprawia, że jesteś atrakcyjny na rynku pracy ale i wpływa na decyzje konsumenckie klientów.
 • Zmniejszysz rotację – dobierając kandydata dla Twojej firmy, przykładam ogromną wagę do oszacowania, jak długo pracownik u Ciebie zostanie co ogranicza koszty kolejnego procesu rekrutacyjnego.
 • Wiedzę o nowym pracowniku – dzięki informacjom zawartym w raporcie rekomendującym, dostaniesz wiedzę na temat nowego pracownika, przez co będzie Ci zdecydowanie łatwiej go motywować, komunikować się z nim i wdrożyć w nowe obowiązki.

Komunikacja wewnętrzna

Komunikacja w firmie - Twój klucz do sukcesu!

Żeby dobrze zarządzać komunikacją wewnętrzną, trzeba zrozumieć czym tak naprawdę jest i na co ma wpływ.

Kiedy komunikacja wewnętrzna w organizacji jest na niskim poziomie, najczęściej pojawiają się następujące problemy:

 • pracownicy z powodu braku jasnych komunikatów tworzą własne teorie na temat tego, co dzieje się w firmie
 • powyższe prowadzi do chaosu i dezorientacji
 • pracownicy tracą zaufanie i powstają konflikty
 • wyrażają się negatywnie o miejscu pracy
 • spada motywacja i zaangażowanie

Jeśli w Twojej firmie zauważasz powyższe symptomy, nie zwlekaj!

Pomogę Ci określić podstawowe źródła problemu i wprowadzę odpowiednie działania naprawcze.

Szkolenia dla pracowników, właścicieli firm

Szkolenia pracowników, indywidualne warsztaty dla właścicieli firm

Jestem dyplomowanym trenerem. Ukończyłam 7 miesięczną akademię trenera biznesu w renomowanej grupie „SET”. Nauczyłam się w jaki sposób przekazywać wiedzę osobom dorosłym by mogli z niej efektywnie korzystać. Wiem, że podstawą dobrego szkolenia jest prawidłowe zbadanie potrzeb szkoleniowych.

Szkolę między innymi z obszarów takich jak :

 • REKRUTACJA
 • ZAANGAŻOWANIE I MOTYWACJA PRACOWNIKÓW
 • KOMUNIKACJA
 • PRACA ZESPOŁOWA
 • KOMPETENCJE MANAGERSKIE

Prowadzę szkolenia dla pracowników i indywidualne warsztaty dla właścicieli firm. Szczegółowy konspekt szkoleniowy przygotowuję zawsze indywidualnie, opierając się na realnych potrzebach organizacji.

Audyt obszaru HR

Czy masz wrażenie, że wszystkie powyższe obszary w Twojej firmie wymagają wsparcia? Ciężko Ci dogadać się z pracownikami? Kompetentni szybko odchodzą a Ci, którzy zostają, nie spełniają Twoich oczekiwań? Czujesz, że atmosfera pomiędzy pracownikami jest ciężka? Masz poczucie, że nie znasz swoich pracowników i ich potrzeb?

Ciężko Ci określić, który z nich ma potencjał do rozwoju i ewentualnego awansu? Chciałbyś to zmienić?

Z przyjemnością Ci pomogę!

Audyt mogę przeprowadzić kompleksowo, biorąc pod uwagę całą organizację, lub tylko ustaloną jej część. Współpraca zaczyna się od ustalenia audytowanego obszaru i sposobu jego przeprowadzenia.

Po zebraniu odpowiednich informacji, przeprowadzeniu testów i badań, otrzymasz raport końcowy, w którym wykażę jak działają badane obszary oraz w przypadku nieprawidłowości zarekomenduję wprowadzenie zmian lub działań korygujących.

Jakie jeszcze są korzyści przeprowadzenia audytu HR?

 • pozyskasz wiedzę o swoich pracownikach i tkwiącym w nich potencjale
 • łatwiej będzie Ci motywować pracowników i nimi zarządzać
 • zrozumiesz w jaki sposób działa Twoja organizacja
 • łatwiej będzie Ci podejmować trafne i efektywne decyzje kadrowe

Nie jesteś pewien, jakiego rodzaju wsparcia potrzebujesz?

To naturalne! Początkowo możesz mieć trudność z precyzyjnym określeniem potrzeb swoich czy też Twojej firmy. Dlatego zapraszam i szczerze zachęcam do rozmowy konsultacyjnej w trakcie której pomogę Ci określić obszary do pracy, przedstawię możliwości i odpowiem na pytania. Konsultacje odbywają się w Szczecinie lub poprzez komunikator Skype. Spotkanie trwa ok. 30 minut, jest bezpłatne i niezobowiązujące.